Proč uvažujeme tak jak uvažujeme? Je možné změnit předem dané?

Epigenetika je jeden z nejdůležitějších objevů a to i přesto, že je to odvětví biologických věd, které je pro mnohé tak trochu celé "vzhůru nohama". Jeden z hlavních důvodů, proč není radno podceňovat hodnotu ekologie mysli a celistvého zdraví, je velice prostý - bez zdraví nejsou aplikovatelné žádné další hodnoty.

Teoreticky to víme, v praxi se tak ale mnohdy nechováme. Zdraví - ať již mentální či fyzické, vnímáme jako samozřejmost až do momentu, než začne být "něco zásadně špatně". Jak tedy aktivujeme stres? Je to honba za vlastní dokonalostí, pochvalou od nadřízeného, uznání od okolí, neustálý tlak finanční nezávislosti..? To si bohužel v daný moment uvědomujeme jen málokdy. Od původního nadšení se lze spolu se strmou kariérou a chronickým stresem leckdy relativně bez povšimnutí prokousat přes stagnaci, frustraci a apatii až k syndromu vyhoření.

"Stresové hormony, které měly evolučně svoje opodstatnění a dávaly pokyn k akci, když se blížilo reálné nebezpečí, nás dnes likvidují "na kancelářských židlích" a v běžném životě. Počet lidí, kteří v posledních letech vyhledali psychiatrickou pomoc, stoupl o 60% a více než 38% lidí v Evropě trpí určitou psychickou poruchou. Tlačíme na výkon a výsledky, ale křivka výkonnosti nestoupá lineárně do nebe, ale do průšvihu.

Jak se říká -'kdo nezahoří, ten ani nevyhoří' - avšak v letech 2010 - 2013 prošlo symptomy syndromu výhoření až 53% českých manažerů na výšších a středních pozicích". Mgr. Kašeová

________________________________________________

Znáte ten pocit 'nikdy nekončícího životního kolotoče'? Již jste si tím někdy prošli? Asi ano. Něco ve smyslu neustálé snahy skloubit kariéru, vztahy, rodinu, péči o sebe a svoje zájmy. V dnešní uspěchané době se může zdát přirozené a "normální", že jsme vyčerpáni z pracovních projektů, které se snažíme zvládat tak, aby to příliš nezasahovalo do našeho osobního života.

Možná jste nad tím neuvažovali, ale i o fyzickém zdraví a spokojenosti ve vlastním těle rozhoduje z 95% podvědomí, psychika. Ne nadarmo se stále více hovoří o tzv. psychosomatických problémech.

Avšak, když si uvědomíme, že náš osud není odkázán na naše DNA, otevírá se nám zcela nový svět možností. Jsou věci, které můžeme udělat a změnit tím, v zájmu našeho zdraví, naše genetické nastavení. Ale pozor - tyto změny mohou být dobré a nebo špatné. Můžete zlepšit svoji genetiku a nebo ji můžete poškodit. Ve skutečnosti, měníme své genetické nastavení denně, a možná dokonce každou hodinu, potravinami, které jíme, vzduchem, který dýcháme a dokonce i myšlenkami, které máme.

Jsme "správci" svého genetického plánu. Existuje možnost kontrolovat své geny. Geny nemají kontrolu sami nad sebou, ale jsou řízeny epigenetickým kódováním, které jim my sami dáváme, ať již vědomě či zcela nevědomě.

Po mnoho let jsme žili v bezpečí přesvědčení, že bez ohledu na to, co jsme udělali na škodu sami sobě, pokud jde o špatné volby životního stylu, ovlivnilo pouze nás a naše děti se narodí s geneticky čistým štítem. Teď již se učí, že toto není pravdou, a epigenetické změny mohou být následovány po mnoho generací. Každý z nás má daleko větší odpovědnost, než jsme si kdy mysleli! Stejně jako epigenom je schopen kontroly projevu nemoci - vaše mysl řídí vaše epigenomy. Vědci zjistili, že je snažší epigenetické změny [poškozené geny] opravit než pokazit. To je velmi dobrá zpráva - nejsme odsouzeni k trvale špatným genům!

Epigenetická terapie, která v podstatě léčí nemoci prostřednictvím epigenetické manipulace, spočívá ve změně pokynů pro vaše buňky - tj. aktivuje žádoucí geny a deaktivuje ty nežádoucí. Tyto nově vznikající oblasti, nyní stále ještě v plenkách, představují již dnes budoucnost medicíny a také velké změny v oblasti psychologie.

Vaše mysl řídí vše - včetně kvality vašeho zdraví. Vědecká oblast epigenetiky nyní začíná vysvětlovat věci jako placebo efekt a spontánní uzdravení, který postrádal vědecký základ až do současnosti. Epigenetics doslova znamená "nad geny." A co je nad geny? Vaše mysl! Jeden z vedoucích vědců biologie a epigenetiky, Bruce Lipton, PhD. vysvětluje: "Vaše mysl má pravomoc vyvolat či vyléčit nemoci, neboť vaše myšlenky ovlivňují vyjádření vašich genů. Dnešní ´Nová Biologie´ se překrývá s kognitivní vědou a kvantovu fyzikou, a to nám ukazuje, že máme suverénní kontrolu nad našimi životy. Geny nekontrolují naši biologii, mnohem větší vliv mají naše kognitivní přesvědčení operující na podkladech nevědomé mysli."

A co "záhada" meridiánových technik? Konečně objasněna? Meridiánová psychologie využívá techniky jako například MTT a EFT. Tyto techniky jsou mocným nástrojem pracujícím s tělu vlastním elektromagnetickým systémem - přes aktivaci akupunkturních bodů. A opět - epigenetika nám pomáhá vysvětlit proč například metoda EFT má tak vysokou efektivitu. EFT má přímý vliv na naše geny prostřednictvím aktivace energetické oblasti fyzického těla a to i na buněčné úrovni. Změnou signálu v energetickém toku meridiánů, můžete přímo ovlivnit své buňky a jejich genovou expresi.

Měli byste zájem o techniku, která vám umožní pozitivně ovlivnit vaše geny a to například během autoaplikace, za pouhých 60 sekund a nebo i méně? Pokud jsou naše geny měnitelné, znamená to, že se mohou měnit od momentu reakce na naše myšlenky a pocity. To co můžeme udělat je vytvořit nový, pozitivní pocit [ať již vědomý či nevědomý] a okamžitě tak zlepšit kvalitu svého života.

Klíč k plnohodnotnému životnímu stylu nakonec spočívá v kontrole a schopnosti přerámcování našich negativních přesvědčení, společně se schopností porozumět svým emočním rovnicím.

Sečteno a podtrženo: myslete na své myšlenky - pracujte s nimi! Možná je na čase, abychom se více soustředili na to, co si myslíme a cítíme, jaká naše přesvědčení a emoce jsou tím, co spouští vyjádření specifických DNA.

- převzato ze zdroje: www.mercola.com

B l o g - a k t u á l n ě

 • Proč uvažujeme tak jak uvažujeme? Je možné změnit předem dané?

  Epigenetika je jeden z nejdůležitějších objevů a to i přesto, že je to odvětví biologických věd, které je pro mnohé tak trochu celé "vzhůru nohama". Jeden z hlavních důvodů, proč není radno podceňovat hodnotu ekologie mysli a celistvého zdraví, je velice prostý - bez zdraví nejsou aplikovatelné žádné další hodnoty.

 • Zásady ochrany osobních údajů

  Ochrana vašeho soukromí při zpracování osobních údajů je pro nás důležitá. Seznamte se prosím s ochranou osobních údajů, zásadami a právy, které máte v souvislosti s GDPR /nařízení o ochraně osobních údajů.

 • Vize - plán - strategie.. Jak? S danou osnovou to zvládnete rychle a snadno.

  Téma, které je mnohdy zcela zbytečně "strašákem". Pojďme se podívat na 4 základní kroky, které Vám umožní se velice rychle zorientovat a mít jasnou vizi, se strategií a navazujícím plánem - stručně a kvalitně.

 • Jaký nejlepší dárek si mohu v životě dát? Překročte svůj vlastní stín.

  Co považujete za svůj největší profesní úspěch? Já osobně to, že jsem schopná věci měnit, začít třeba v úplně jiném oboru a nebát se udělat krok do neznáma. Mám ráda nové výzvy a každý mnou překonaný strach vždy paradoxně můj další profesní ale i osobní život velmi obohatil.

 • Mějte to co chcete. Dokážete to! Štěstí přeje - nejen - připraveným.

  Je něco co chcete, po čem toužíte, něco co chcete změnit a stále to pro Vás není reálné? Nevíte kde děláte chybu, jak toho dosáhnout a nebo jste dokonce přesvědčeni, že změna zásadních témat, která se týkají vaší osobnosti je obtížná a složitá?

Rozhovor s Martou Noskovou na téma energetické psychologie

Ve Spojených státech a Velké Británii se o meridiánové psychologii EFT běžně hovoří na lokálních stanicích BBC, uveřejňují se články v mnoha periodikách a EFT školení a konferencí se účastní zdravotníci Institutu pro národní zdraví (NHS) a The Royal British Legion.

EFT metodě se ve světě věnují osobnosti jako například: Bruce Lipton, PhD; Deepak Chopra; Cheryl Richardson; Dr. Candace Perth; Louise Hay a další přední odborníci. Jasnou odpovědí na to, jak velký zájem o tuto metodu je, může být i mezinárodní EFT online sumit, kterého se celosvětově každoročně účastní statisíce osob.

Metoda EFT se tímto posouvá více i do kategorie koučingu a osobního každodenního použití pro témata, jako jsou prokrastinace, nízké sebevědomí, nemožnost posunout se ve svém životě progresivně kupředu, odblokování vlastních negativních přesvědčení atd.

pokračování