Termíny seminářů

Zde naleznete termíny školení a interaktivních seminářů. Termíny jsou na web doplňovány postupně, v předstihu - viz. tabulka termínů, kterou naleznete po kliknutí na odkaz [link] "pokračování". Pozor - nově vypsané termíny jsou rychle obsazovány a je vždy stanoven max. počet účastníků!

pokračování

Formulář přihlášení

Pro přihlášení na vámi zvolený seminář /školení, vyplňte formulář přihlášky. Formulář vyplňujte vždy aktuálními údaji /případně i IČ, pro váš daňový doklad. Souhlas s podmínkami účasti se týká pouze "závazného přihlášení na seminář /školení", závazným vyplněním formuláře přihlášky.

pokračování

Kompletní ceník pro rok 2019

Pod tímto odkazem naleznete kompletní ceník interaktivních seminářů, certifikovaných školení a workshopů, pořádaných v rámci akademie ACHC & AAMET intl. spol. s r.o. U specializačních seminářů je vždy uvedeno zda je /není podmínkou základní znalost EFT metodiky /technik emoční svobody.

pokračování

Co vše řeší meridiánová psychologie?

"Podívejte se na jednu z mnoha úspěšných případových studií použití meridiánové psychologie. Případová studie je na téma agorafobie, nicméně meridiánová psychologie má své zastoupení a kladné výsledky, u široké škály psychologických témat. Ukázka zpracování je pouhým náčrtem použití metody EFT, ke komplexnímu použití této metody je nutná hlubší znalost aplikace meridiánové psychologie." M.Nosková, ACHC&AAMET intl. trainer

Agorafobie patří k úzkostným poruchám. Obecně je chybně považována za strach z otevřených prostranství. V podstatě jde ale spíše o strach z veřejných prostranství, míst, kde by nebyla rychle dostupná pomoc, a situací s nimi spojených. Tyto obavy mohou způsobit, že osoba trpící agorafobií se bojí opustit domov. Přitom ale může například přijímat návštěvy a pracovat, aniž by se porucha projevila - pokud ovšem zůstává ve své „bezpečné zóně".

Klientku, která trpí agorafobií již několik let, přivezl na konzultaci její syn autem, jelikož největší problém klientce dělá jízda v hromadných dopravních prostředcích, ve kterých nejela již několik měsíců. Taktéž byla nucena kvůli svým úzkostným stavům často přecházejícím až do paniky, opustit práci. Na konzultaci přišla klientka s tím, zda by se s její agorafobií dalo alespoň "něco" dělat.

Po zpracování jejích pocitů strachu a paniky v různých situacích jsme se sice vždy dostaly na nižší intenzitu nepříjemného pocitu, ale vždy na stupnici 0 - 10 [kde 10 je maximální subjektivní intensita], z desítky jen maximálně na pětku a dál jsme nemohly. Paní se ale velice uvolnila, nervozita, která na ní byla vidět hned na první pohled po příchodu, byla pryč a rozpovídala se. Řekla mi, že za její návštěvu u mě může její manžel a syn, kteří si s ní nevědí rady a nelíbí se jim, že přestala chodit do práce. Pak začala vyprávět o svých koníčcích - malování, ruční práce, zhotovování bytových dekorací. Na tyto koníčky neměla nikdy mnoho času, protože měla vždy velice náročnou práci a začala se jim naplno věnovat až při své agorafobii. Dostaly jsme se k tomu, že její hlavní cíl pro ní není začít chodit do práce a zbavit se své agorafobie, ale spíš se zbavit výčitků svědomí, že nechodí do práce, které byly čím dál nepříjemnější také díky častým narážkám manžela a syna na to, že není v pořádku, že nechodí do práce. Začaly jsme tedy pracovat na tématu [k slovnímu zacílení problému jsme přidávali aktivaci meridiánových bodu], slovní fráze byly například ve znění:

"I přestože si o mně manžel se synem asi myslí, že jsem k ničemu, když nejsem schopná chodit do práce, a mrzí mne, že mi manžel se synem vyčítají, že nechodím do práce, mám se ráda a přijímám se.. I přestože mě strašně mrzí, že se za mě syn stydí před svou přítelkyní, že nepracuji a že mi manžel řekl, že jsem líná a že nedělám nic, abych se z agorafobie dostala, mám se ráda a přijímám se.." Snižování intenzity problému, která byla na začátku na osmičce, šlo velice rychle. Pokračovaly jsme tedy a zpracovaly všechny pocity, o kterých se paní zmínila:

"I přestože mě vždycky mrzelo, že nemám čas na svoje koníčky a stydím se za to, že jsem svoji práci nikdy nedělala ráda, mám se ráda a přijímám se.. I přestože se stydím za to, že nechodím do práce, mám se ráda a přijímám se.. I přestože je moje povinnost chodit do práce, mám se ráda a přijímám se.. I přestože není normální nechodit do práce, mám se ráda a přijímám se.."

Zde jsme sezení ukončily. Na další konzultaci po týdnu mi paní řekla, že se po minulém sezení velmi zklidnila a že se jí celkově zlepšila nálada. Když jsem se paní zeptala, co je cílem našeho dnešního sezení, ani chvíli neváhala a chtěla řešit svou agorafobii s tím, že ji již štve, jak musí pořád prosit syna a manžela, aby ji někam dovezly a že už chce být soběstačná.

Vrátily jsme se proto k jejím úzkostným stavúm a záchvatům paniky v hromadných dopravních prostředcích, které jsme řešily bez výraznějších výsledků na úvodním setkání. Tentokrát se intenzita nepříjemných pocitů snižovala velice rychle a paní například řekla, že jízda v autobuse je jí "nějak jedno". I tak pro mě bylo ale velkým překvapením, když prohlásila, že zkusí dojet domů autobusem. Později mi referovala, že to v pořádku zvládla. Od té doby jí už jízda v dopravních prostředcích nedělala problém.

S klientkou jsem se posléze viděla ještě jednou, kdy jsme na konzultaci řešily její úzkostné stavy ve velkých obchodních centrech. Od té doby mi klientka dvakrát referovala, že její úzkosti jsou pryč, bez problémů jezdí v dopravních prostředcích, nakupuje ve velkých obchodech a přestala mít špatné pocity z toho, že nechodí do práce; stará se o rodinu a věnuje se svým koníčkům, na které dříve neměla čas.

Výsledek terapie byl pro mě další z nesčetných důkazů o úžasných účincích meridiánové psychologie EFT.

Zdroj: Mgr. Šárka Plachá, EFT praktik ADv.

Důležité upozornění: neopomeňte vhodnost konzultace s kvalifikovaným zdravotním specialistou před použitím metody EFT /meridiánové psychologie, v případech vážných a chronických zdravotních stavů. Meridiánová psychologie EFT není, i přes svoje vynikající výsledky, náhradou za klasickou zdravotní péči ve smyslu ortodoxní medicíny!

Externí spolupráce

  • Jakých změn můžete dosáhnout diky koučinku? Rozhovor s Evou Kaňákovou

    Koučování je velmi účinnou technikou nalézání autentických řešení problémů, identifikace situací nebo realizace změn za pomoci vlastních zdrojů. Koučování samo o sobě neradí ani nementoruje, pouze nastavuje zrcadlo a pomáhá nahlížet na stávající ale i požadovanou situaci z odstupu a nových perspektiv. Koučování se orientuje vždy dopředu, a v pozitivní rovině směřuje k dosažení vytyčených cílů, kterých může být dosahováno v úrovni transakční, transformační ale i transcendentální.

  • S kým spolupracujeme a proč - autentičnost a profesní kvalita

    Zde naleznete tým našich externích koučů & poradců & konzultantů, jak z České republiky ~ PhDr. Blanka Křemenáková; Mgr. Kateřina Kašeová, MBA; Eva Kaňáková; tak i naše zahraniční školitele & lektory ~ Karl Dawson, Richard Flook, David Lake, Steve Wells, Terry Morel, Austin Wyse a další.

  • Tajemství správné vizualizace a čtení mysli. Richard Flook

    Lidská mysl používá dva velmi odlišné způsoby, jak zacházet se systémem, když dosahuje cílů, které si stanoví. Většinou používáme logickou levou hemisféru mozku pomocí jazyka a k tomu i symboliku v číslech, když sestavujeme svůj nový cíl. Pravá strana mozku, však naopak pracuje s nelingvistickou reprezentací spojenou s tvůrčí představivostí, intuicí a vizualizací. Toto rozdělení platí pro celých 90% populace. V praxi samozřejmě používáme obě hemisféry mozku, ovšem jedna je vždy dominantní.