Nejsou žádné jiné hranice než ty, které si stanovíme my sami. Očekáváte od sebe jen to nejlepší? Nejste sami. Avšak .. to, kým doopravdy jste ..zjistíte v momentě kdy přestanete být tím, kým nejste .. takže následujte své srdce! Život je příliš krátký na to, abychom ho promarnili něčím co ani nemáme rádi. Pokud to, co děláte je i vaší vášní, pak nemáte co ztratit.

Rozhodli jste se pro životní změnu? Podívejte se jak Vám metoda EFT dokáže pomoci. Nejsou žádné jiné hranice než ty, které si stanovíme my sami.

Metoda EFT je výborný nástroj k nalezení a odstranění omezujících bloků, které utvářejí naše hranice a limity. Má navíc i dobře vypracovaný koncept k rozvoji kreativity, odstranění limitujících a chybných přesvědčení a "falečných filtrů" naší osobnosti. Plus - velmi dobře umí nastavit naše zdravé a přirozené sebevědomí.

Běžně se nezamýšlíme na tím, že nezpracované traumatické události z minulosti ovlivňují kvalitu našeho života, našeho emočního vnímání a dokonce i našeho fyzického zdraví. Nicméně dokud neodblokujeme záporné emoce v propojení na tyto události, nezamezíme ani následným fyzickým projevům a onemocněním, která se mohou stále znovu spouštět.

Jaké jsou tedy hlavní přednosti metody EFT? Je tato metoda prioritně zaměřena na fyzické zdraví a vitalitu a nebo na progresivní životní koučink?

EFT je aplikovatelné na velmi široké spektrum, má 98% úspěšnost (často pomáhá i tam, kde vše ostatní selhalo) - při EFT nejste ovlivněni žádným placebo efektem - dosažené výsledky jsou konkrétní - EFT je bezbolestné a bezpečné, působí velice rychle a je možné ho použít i jako první pomoc - EFT je diskrétní, pakliže nechcete, nemusíte o svých problémech otevřeně hovořit - základní použití EFT je autoaplikovatelné a dostupné i pro laiky - metoda EFT pracuje jemně - a přesto přímo na původní příčině problému!

Metodu EFT hodně lidí bohužel zná a používá jen ve své stručné variantě. Úplné základy EFT lze totiž pochopit velmi snadno a rychle. Základní auto-aplikace EFT je vhodná pro běžné, drobné záležitosti.

Pakliže vás například rozbolela hlava, jelikož jste měli den plný stresujících momentů, můžete vyzkoušet metodu EFT pro vybalancování svého energetického systému a z 97% budete vždy mít kladný výsledek. Pakliže však bolest hlavy přetrvává i další den, měli byste zvážit návštěvu u lékaře, raději než-li se 3x denně dopovat léky proti bolesti. Moment pro volbu využití služeb profesionálního praktika EFT, je ten moment, kdy se od svého lékaře dozvíte, že vaše bolesti hlavy jsou psychosomatického původu. A nebo, že tyto bolesti způsobuje nadměrný stres, který máte a na který vám již relaxační techniky ve stylu meditace, prostě nepomáhají.

Závažnější problémy potřebují vždy komplexnější přístup. Natolik komplexní, aby bylo možné nalézt a vyřešit skrytou příčinu problému. Toto se týká především zdravotních problémů, se kterými se potýkáme .. nicméně další oblastí kde má metoda EFT velmi pozitivní výsledky, je tzv. životní koučink.

Metoda EFT není založená na žádném principu víry, ani neposkytuje žádný placebo efekt. A ano, někteří lidé jsou poměrně dost skeptičtí, zda metoda EFT bude funkční právě pro ně. Z různých důvodů pochybují, což je přirozené. Nejsilnější moment poté nastane, když si aplikaci této metody vyzkouší a změnu ihned zažijí. V tom je síla EFT ..v osobní zkušenosti.

*

- z emailové pošty: ".. mám teď  skvělé nápady, jsem akčnější, víc věci řeším a jsem pracovitější. Zdá se, že si začínám věřit a nedám se tak snadno zastrašit. Někdy až vibruji energií a je to doslovně, jakoby energie tryskala přímo v gejzírech.. Ty chvíle spokojené bezstarostnosti a užívání života opravdu stojí za to!"

*

"...seminář byl naprosto bezkonkurenční, na vysoké profesionální úrovni, neměl žádné prázdné místo, veškeré emoční situace bravurně zvládnuté. Máte můj obdiv a nadšení pro EFT! S přáním krásného dne, Erika F."

*

Při vážných či chronických stavech vyžaduje aplikace EFT vždy pokročilou zkušenost této metody, která významně umocní dosažené výsledky a je neoddělitelná při práci na těchto komplikovanějších případech. Kvalifikovaný specialista EFT používá veškeré dostupné techniky pro odkrytí jádra problému s minimálním či nulovým emočním nepohodlím v procesu terapie!

B l o g - a k t u á l n ě

 • Proč uvažujeme tak jak uvažujeme? Je možné změnit předem dané?

  Epigenetika je jeden z nejdůležitějších objevů a to i přesto, že je to odvětví biologických věd, které je pro mnohé tak trochu celé "vzhůru nohama". Jeden z hlavních důvodů, proč není radno podceňovat hodnotu ekologie mysli a celistvého zdraví, je velice prostý - bez zdraví nejsou aplikovatelné žádné další hodnoty.

 • Zásady ochrany osobních údajů

  Ochrana vašeho soukromí při zpracování osobních údajů je pro nás důležitá. Seznamte se prosím s ochranou osobních údajů, zásadami a právy, které máte v souvislosti s GDPR /nařízení o ochraně osobních údajů.

 • Vize - plán - strategie.. Jak? S danou osnovou to zvládnete rychle a snadno.

  Téma, které je mnohdy zcela zbytečně "strašákem". Pojďme se podívat na 4 základní kroky, které Vám umožní se velice rychle zorientovat a mít jasnou vizi, se strategií a navazujícím plánem - stručně a kvalitně.

 • Jaký nejlepší dárek si mohu v životě dát? Překročte svůj vlastní stín.

  Co považujete za svůj největší profesní úspěch? Já osobně to, že jsem schopná věci měnit, začít třeba v úplně jiném oboru a nebát se udělat krok do neznáma. Mám ráda nové výzvy a každý mnou překonaný strach vždy paradoxně můj další profesní ale i osobní život velmi obohatil.

 • Mějte to co chcete. Dokážete to! Štěstí přeje - nejen - připraveným.

  Je něco co chcete, po čem toužíte, něco co chcete změnit a stále to pro Vás není reálné? Nevíte kde děláte chybu, jak toho dosáhnout a nebo jste dokonce přesvědčeni, že změna zásadních témat, která se týkají vaší osobnosti je obtížná a složitá?

Rozhovor s Martou Noskovou na téma energetické psychologie

Ve Spojených státech a Velké Británii se o meridiánové psychologii EFT běžně hovoří na lokálních stanicích BBC, uveřejňují se články v mnoha periodikách a EFT školení a konferencí se účastní zdravotníci Institutu pro národní zdraví (NHS) a The Royal British Legion.

EFT metodě se ve světě věnují osobnosti jako například: Bruce Lipton, PhD; Deepak Chopra; Cheryl Richardson; Dr. Candace Perth; Louise Hay a další přední odborníci. Jasnou odpovědí na to, jak velký zájem o tuto metodu je, může být i mezinárodní EFT online sumit, kterého se celosvětově každoročně účastní statisíce osob.

Metoda EFT se tímto posouvá více i do kategorie koučingu a osobního každodenního použití pro témata, jako jsou prokrastinace, nízké sebevědomí, nemožnost posunout se ve svém životě progresivně kupředu, odblokování vlastních negativních přesvědčení atd.

pokračování